1755 [Відсутня в бібліографії] Nabożeństwo do В. Maryi u Dominikanów. Львів

Ставок:
40
Макс. ставка:
12 902 грн
Следит за лотом:
24 человек
Добавлено:
01.06.2019, 16:12
Megaincunabula  (-2.25)
Стартовая цена:
1 грн. ~0.04usd.Приблизительное значение в американских долларах, эквивалентное значению указанному в украинских гривнах.
Текущая цена: (40 ставок):
12 902 грн. ~518.27usd.Приблизительное значение в американских долларах, эквивалентное значению указанному в украинских гривнах.
Ставок:40
Окончание:
15.06.2019, 21:47:37 +5m
Осталось:
Торги отменены!
1755 [Відсутня в бібліографії] Nabożeństwo do В. Maryi u Dominikanów. Львів
1755 [Відсутня в бібліографії] Nabożeństwo do В. Maryi u Dominikanów. Львів, фото №2
1755 [Відсутня в бібліографії] Nabożeństwo do В. Maryi u Dominikanów. Львів, фото №3
1755 [Відсутня в бібліографії] Nabożeństwo do В. Maryi u Dominikanów. Львів, фото №4
1755 [Відсутня в бібліографії] Nabożeństwo do В. Maryi u Dominikanów. Львів, фото №5
1755 [Відсутня в бібліографії] Nabożeństwo do В. Maryi u Dominikanów. Львів, фото №6
1755 [Відсутня в бібліографії] Nabożeństwo do В. Maryi u Dominikanów. Львів, фото №7
1755 [Відсутня в бібліографії] Nabożeństwo do В. Maryi u Dominikanów. Львів, фото №8
1755 [Відсутня в бібліографії] Nabożeństwo do В. Maryi u Dominikanów. Львів, фото №9
1755 [Відсутня в бібліографії] Nabożeństwo do В. Maryi u Dominikanów. Львів, фото №10
1755 [Відсутня в бібліографії] Nabożeństwo do В. Maryi u Dominikanów. Львів, фото №11
1755 [Відсутня в бібліографії] Nabożeństwo do В. Maryi u Dominikanów. Львів, фото №12
Всё
Описание
Материал: Шкіра, картон, папір верже 18 столітття з філігранями. Листова формула видання: 9-384с, [1-2] арк. [1-8с], Пагінація арабською у верхньому лівому та правому куті аркуша без крапки.. Рядків – 28 Мова видання польська. Формат книги - 4°. Книга оздоблена орнаментальними заставками, кінцівками ініціалами, виливними прикрасами. Шкіряний корінець з орнаментальним тисненням
Состояние: Книга в доброму колекційному стані. Примірник повний, без втрат. Перші 8 ненумерованих сторінок переплетені в кінці книги. Вона зафіксована в каталогах Естрейхера (23, 21) та Я. Ісаєвича, Я. Запаска (1944), проте очевидно, що дослідники цю книгу не бачили, оскільки вказаний лише формат видання, відсутній опис листової формули, а також не визначена друкарня, в якій ця книга була видана.
Реставрация: -
Дефекты: Незначні надриви потертості, підклеєння
Местонахождение: Чукалівка
Оплата: На карту приватбанку
Отправка лота в: В Украину
Доставка согласно действующего законодательства страны проживания продавца: НП укрпошту
Ссылка на обсуждение:
Описание: Книга Нагачевського Бонавентури «Nabożeństwo do В. Maryi u Dominikanów» видана в 1755 році у Львові.
Вона занесена до каталогів особливо цінних і рідкісних стародруків, адже як вітчизняним так і закордонним дослідникам не потраплялось до рук жодного примірника цього видання. Корифеї української науки Яким Запаско та Ярослав Ісаєвич та польської Кароль Естрейхер в своїх каталогах в описі даного стародруку подають тільки формат книги, ні листової формули видання, ні рядків, ні фоліації, ні філіграней дослідниками не було зазначено.
Наукову атрибуцію проведено за каталогом Я. Запаска, Я. Ісаєвича „Пам’ятки книжкового мистецтва” (Львів, 1981 р., № 1944), Estreicher, 23, 21.,
Kotula Rudolf № 1646 Bibljografja polskich druków lwowskich XVI-XVIII wieku
1754 року домініканці видали у Львові у друкарні Трійці in folio пропам’ятну, багато ілюстровану книгу «Hasło słowa Bożego Łaskę Pokoj Y Chwałę Wcielonego Słowa Matki... Maryi od zwycięstwa Cudowney w Obrazie Lwowskim», де помістили всі виголошені під час урочистостей проповіді, розповіді про творені при іконі чуда, матеріали про історію ікони та монастиря, опис коронаційного процесу тощо.
Наступного 1755 року в тій же друкарні було видано книгу Нагачевського Бонавентури «Nabozenstwo do B. Maryi u Dominikanow», присвячене коронованому Образу Марії.
Книга «Haslo Slowa Bozеgo…» 1754 р. була видана як багато ілюстроване і дороге видання.
Натомість «Nabozenstwo do B. Maryi u Dominikanow» 1755 р. було видане як книга, доступна кожному з вірян і парафіян, хто шанував коронований Образ Богородиці у Львівському костелі домініканців. Саме тому вона практично не збереглася, бо була в домашньому користуванні і передавалася з рук в руки як молитовник.
Очевидно, що книга була видана для паломників та парафіян з метою поширення культу коронованої ікони.
Насьогодні, книга є виключною бібліографічною рідкістю. Оскільки, у нас є можливість провести порівняльний аналіз de viso, за художніми ознаками, а саме використання однакових виливних прикрас, паперу з характерною філігранню, ми приходимо до висновку, що книга була видана в друкарні св. Трійці
Отже, вперше на підставі проведеного дослідження та атрибуції філіграней, виливних прикрас, шрифтів і порівняши примірник з «Hasło słowa Bożego Łaskę Pokoj Y Chwałę Wcielonego Słowa Matki... Maryi od zwycięstwa Cudowney w Obrazie Lwowskim» 1754. було введено в науковий обіг та бібліографію те, що Книга Нагачевського Бонавентури «Nabożeństwo do В. Maryi u Dominikanów» видана в 1755 році у Львові у друкарні Трійці. Не втратьте можливість поповнити свою бібліотеку вийнятковим букіністичним раритетом.
Комментарии7
ПРОДАВЕЦMegaincunabula01.06.2019, 16:39:33

У 1745–1764 роках за проектом Івана де Вітта / Ioannes de Witt (1709–1785) будувалася нова барокова церква Тіла Христового. Тому за дозволом Папи коронування відбувалося в чистому полі за мурами міста, там, де пізніше був Городоцький цвинтар. Було запрошено священнослужителів трьох (латинського, руського та вірменського) обрядів, братів і сестер численних монастирів, церковні братства та парафії, велике панство і шляхту. За наказом великого коронного гетьмана Йосипа Потоцького (1673–1751) прийшли військові підрозділи і стали табором на Білогорщі. Війська забезпечили порядок й надали блиску урочистостям, артилерія салютами й феєрверками піднімала настрій учасникам.
З престолу церкви св. Антонія на Личаківській вулиці було взято папські корони і хресним ходом перенесено до монастиря домініканок на вул. Коперніка, де вручено коронаторові владиці Миколі Вижицькому, який переніс їх на поле коронації. Там під охороною війська й вірних корони помістили у присланому князем Радзивіллом з Несвіжа наметі. Вранці 1 липня Львівську Одигітрію було поміщено у вівтарі на поставленому серед поля висотою у 30 стоп помості, і там після Служби Божої у супроводі артилерійських салютів відбувся акт коронування Божої Матері Провідниці. Потім хресним ходом через вісім тріумфальних арок її було внесено у нову каплицю домініканського монастиря, а після закінчення будівництва церкви Тіла Христового поміщено у головному вівтарі.
На пам'ять про коронацію було вибито золоті, срібні та мідні медалі вартістю у таляр, півталяра, тимф та шостак, що роздавалися учасникам свята. Золоті, срібні й мосяжні медалі було вибито і в Римі на честь брева Папи Бенедикта ХІV від 10 грудня 1749 року. 1753 року краківська каштелянова Людовіка з Мнішків Потоцька поставила кам’яну колону на місці коронації. 1754 року домініканці видали у Львові у друкарні Трійці in folio пропам’ятну, багато ілюстровану книгу «Hasło słowa Bożego Łaskę Pokoj Y Chwałę Wcielonego Słowa Matki... Maryi od zwycięstwa Cudowney w Obrazie Lwowskim», де помістили всі виголошені під час урочистостей проповіді, розповіді про творені при іконі чуда, матеріали про історію ікони та монастиря, опис коронаційного процесу тощо.
Наступного 1755 року в тій же друкарні було видано книгу Нагачевського Бонавентури «Nabozenstwo do B. Maryi u Dominikanow», присвячене коронованому Образу Марії.
Книга «Haslo Slowa Bozеgo…» 1754 р. була видана як багато ілюстроване і дороге видання. Натомість «Nabozenstwo do B. Maryi u Dominikanow» 1755 р. було видане як книга, доступна кожному з вірян і парафіян, хто шанував коронований Образ Богородиці у Львівському костелі домініканців. Саме тому вона практично не збереглася, бо була в домашньому користуванні і передавалася з рук в руки як молитовник.
Очевидно, що книга була видана для паломників та парафіян з метою поширення культу коронованої ікони.
Насьогодні, книга є виключною бібліографічною рідкістю. Оскільки, у нас є можливість провести порівняльний аналіз de viso, за художніми ознаками, а саме використання однакових виливних прикрас, паперу з характерною філігранню (Boncza, Єдиноріг-укр) , ми приходимо до висновку, що книга була видана в друкарні св. Трійці.

[В комментарии присутствуют фотографии. Чтобы увидеть их - авторизуйтесь!]

ПРОДАВЕЦMegaincunabula01.06.2019, 16:50:13

.

[В комментарии присутствуют фотографии. Чтобы увидеть их - авторизуйтесь!]

ПРОДАВЕЦMegaincunabula01.06.2019, 17:03:53

.

[В комментарии присутствуют фотографии. Чтобы увидеть их - авторизуйтесь!]

jawir03.06.2019, 12:09:44

Доброго вам дня! Я не побачив на фото титульної сторінки. Вона відсутня?

ПРОДАВЕЦMegaincunabula04.06.2019, 11:08:49

Доброго дня. Титул з вихідними даними в цьому стародруці відсутній. Перші 8 ненумерованих сторінок з сигнатурами А переплетені в кінці книги. "Перша"сторінка починається з 9. Пагінація арабською

ioasaf08.06.2019, 19:38:26

Добрый день, можно увидеть корешок и обложку лота.
С уважением.

ПРОДАВЕЦMegaincunabula11.06.2019, 20:48:50

https://fex.net/s/dybalcb...

Поиск по лотам на аукционе
* Выберите раздел
Искать в разделе