З поля на сайт: на Віоліті закінчилася боротьба за м'яч донецького «Шахтаря»

23 лютого 2021, 21:36
Джерело: © auction.violity.com
1 339
М'яч донецької команди «Шахтар» 1983 року - спеціальний лот для колекціонерів футбольної атрибутики. Але його цінність для уболівальників не тільки в цьому.

Проданий, на сайті Віоліті, лот - футбольний м'яч, на якому «залишили свій слід» гравці всієї команди «Шахтар» 1983 року. На білих п'ятикутниках відображені підписи, прізвища та ініціали футболістів-гірників.

У 1983 році футбольна федерація СРСР відмовилася від попередніх групових і зонних змагань. Старт почався з 1/16 фіналу.

Першими суперниками гірників стала команда з Вільнюса. Матч по телебаченню не транслювали. Але з новин стало відомо, що гірники перемогли з рахунком 3:0. Голи вдалося забити Ігорю Юрченко, Сергію Морозову і Віктору Грачову.

Наступним суперником «Шахтера» став московський «Спартак». Це протистояння, яке відбувалося на полі ФЛК ЦСКА, вже транслювалося по телебаченню. Перший гол забили вже протягом двох хвилин після початку гри. Зрівняти рахунок вдалося лише на початку другого тайму. Переможний третій гол був забитий у додатковий час.

Чвертьфінальна гра з москвичами проходила в Ташкенті. Московське «Динамо» навіть відкрило рахунок, але на 75 хвилині її зрівняв капітан гірників Михайло Соколовський. Опір противників було зламано в додатковий час.

Півфінальна гра відбулася на стадіоні «Локомотив». Гра з ленінградським «Зенітом» закінчилася рахунком 4:2.

У фіналі гірники зустрілися з харківським «Металістом». Це був завзятий бій двох сильних футбольних команд. Але все вирішила 23 хвилина - після передачі гол забив Сергій Ященко.

З рахунком 1:0 на користь донецького «Шахтаря» закінчилася фінальна зустріч Кубка СРСР з футболу в 1983 році.